שותף לחברותא - יש אני לי מי לי

חשיבות השותפות - דעת גולש

המאמר נכתב ע"י יואב כהן

אם אלוהים היה רוצה שנהיה עצמאיים באופן מלא ולא נצטרך אחד את השני בשביל להתרבות, להחכים או אפילו לצחוק, רשת האינטרנט לא היתה נוצרת, לא היו לנו שכנים ואין סיכוי שמישהו היה יכול להפוך למיליונר מפטנט פשוט ללא קהל יעד.

 

יש סיבה טובה לכך שאף אחד לא מושלם. אומנם יש אנשים שנראים כמו קטלוג אופנה מהלך ויש להם גם נשמה טהורה כמו באגדות, אבל עדיין גם הם יצטרכו לפרוט מתי שהוא חמישים שקלים, וסיכוי גדול מאוד שאין להם מושג איך לתלות מדף חדש בחדר. ככה זה כשהעולם מורכב ממעל לשבעה מיליארד איש וכל אחד מהם נולד עם כשרון מיוחד, חונך על ברכי ספרים ומנהגים שונים, ויכול לבצע פעולות שאחרים בכלל לא יודעים שקיימות.

לשם כך המציאו את השלם. והוא אכן גדול מסך חלקיו. כל כך גדול עד כי לרוב לא באמת ניתן להשלים אותו במהלך תקופת חיים פרטית או אפילו בעידן היסטורי-אנושי. ככל שהזמן עובר כך האדם לומד יותר, מודע יותר ורוצה יותר. הסקרנות גדלה, היכולת לבדוק אותה פוטנציאלית יותר, והתשובות לשאלות רק מעלות שאלות נוספות. מי אם כן יכול לסייע בכל אחד מאלו אם לא זה שיושב עכשיו בחדר ליד, במשרד שבקומה מעל, או מחכה לצדכם בתחנת האוטובוס? בזכות אותם אלו, אנחנו מתבוננים סביב ללא הרף ומחפשים את האחד. לא זה שאיתו נתחתן דווקא, אלא זה שייחשב מבחינתנו השותף, החבר, המסייע. הוא, היא או הם, נמצאים בסביבה החברתית הקרובה כדי לספק לכל אחד את החוסר הזמני, את הכלי הנוסף להגיע בעזרתו למטרה או לתשובה, כבמעיין מקפצה לשלב הבא.

 

לא לחינם המילה 'חברותא' אינה רשמית. היא הפועל הפחות רציני של 'חברות', אבל המשמעות שלה מקבלת נופח קליל יותר, מזמין והכוח שלה רב יותר. כי שניים (או יותר) זה תמיד יותר מאחד. גם מי שנשבע לעצמו חיי נזירות, חיי בעצם בקבוצה מאורגנת ותומכת, שכן אחרת אין לו משמעות. האדם מגדיר עצמו כלפי החברה, לא פחות מאשר כלפי עצמו. הפרט רוצה שידעו מי הוא, מה הוא יכול לעשות, ובעיקר, לזכות על כך בגיבוש חברות עמוקה או קבלת תהילת במה המונית יותר כלשהי שהוא מוביל אותה.

חבר לדרך, בין אם לסיכום חומר למבחן, לפתיחת חנות, לרכיבה על אופניים או לדיאטה, הוא המרכיב הסודי האמיתי במתכון הכוח המניע של החיים. העולם מבוסס על אנשים. הם אלו שמרכיבים אותו, בונים אותו ומניעים אותו. לפעמים ישנן קבוצות שמתנגדות זו לפעילות של האחרת, ולשם כך גם מופיעות הפגנות, עצומות קבוצות מתחרות וכדו'. אותן התארגנויות מבוססות גם הן על גרעין חברותי בעל קשת דומה של תוכן. את הבסיס הזה מחפשים כל העת על מנת לדעת שאין לבד בעולם הזה, ויש לכל אחד את הכוח לשנות, להוביל ולייצר. זה יכול להיות הדבר הכי קטן ביום-יום שצריך עבורו חבר שידחוף, שישתף ויבין, ואולי אפילו יצמח ממנו הדבר הגדול הבא שיסעיר את המדינה או את העולם. דוגמאות לא חסר, רק צריך לדאוג למלא את החסר.

 

לשם כך נפתח המדור (קטגוריה) לחיפוש חברותא. אפשר להציף את הגולשים שקוראים בו בבקשות לפרטנרים מכל סוג, מכל מקום ולכל שעה. תתפלאו עד כמה ניתן לפגוע בול ולמצוא מישהו שחושב בדיוק כמוכם ורוצה את אותו הדבר, רק שעד היום הוא לא עשה כלום בנידון, כי אין לו עם ומי ולא היה לו איפה למצוא אותו.

 

אז חדל תירוצים וקדימה למסרים. האתר פתוח עבור כולם. תהיו אמיתיים ופתוחים עם הלב והראש. מישהו יושב ומחכה לאותה שורה שתכתב ותשנה אולי את עולמו. מי שהתבייש עד כה לפתוח את הפה יכול עכשיו לשאוג כאן את אורחות חייו ולאתר חבר נאמן. על פי מחקרים פסיכולוגיים ורפואיים, מי שיש לו יותר חברים- מאריך ימים.

אז לצד הצרכים האישיים שלכם, נורמטיביים או ליברליים ככל שיהיו, יש מסתבר תמורה הולמת.

בהצלחה בדרך המשותפת...

 

המאמר נכתב ע"י יואב כהן -  בוגר בית הספר לקופירייטינג ACC של תרצה גרנות ובעל תואר ראשון לתקשורת עם התמחות בעיתונאות מטעם מכללת ספיר.
הוא עסק בתחומי הפרסום, עיתונאות וטלוויזיה מהיבטים של כתיבה, הפקה, תחקיר ועוד.

 

לחץ כאן ע"י לחזור לעמוד הכתבות

לחץ כאן ע"י לעבור ל"שותף לחברותא"

Share |
אודות | תנאי שימוש | הצהרת פרטיות | תוכנית שותפים |   כל הזכויות שמורות © Shutaf.com  
עיצוב אתרים, הקמת אתרים, בניית אתרים, מסחר אלקטרוני, סליקה, סליקת כרטיסי אשראי
 
;